Zoey42's bookshelf: read

Fools Die
Omerta
The Honey Badger
Africký príbeh lásky: Láska, život a slony
Platypus Police Squad: The Frog Who Croaked
The Honeymoon Cottage
Dead of Eve
The Book Thief
The Tourist
Charlieho malé tajomstvá
Death Ain't But A Word
The Hours
Labyrinth
Námestie svätej Alžbety
Vita
Za vyšným mlynom a iné prózy
Jonathan Livingston Seagull
Cancer Ward
Ako chutí moc
Vidím to, co vrah


Zoey42's favorite books »

streda 16. novembra 2011

Súhrn : November 1- 1 (1.11. - 15.11. 2011)

V tomto príspevku zhrniem všetky knihy, filmy a seriály, ktoré som videla / čítala v priebehu dvoch týždňov. (SÚHRN plánujem uverejňovať stále 15. a 30.)

Seriály

1. Vampire Diaries - pozerávam pravidelne, aj keď niekedy sa k nemu dostanem až v pondelok (nové diely sú vždy v piatok). Teraz mám však kopu času na dopozeranie posledných častí, keďže ďalšia časť The New Deal bude odvysielaná až 5.1.2012 (Ešte niekomu prišiel na um Roosevelt pri názve časti? Asi som už prepracovaná :))
 (na tom obrázku to vyzerá ako seriál pre dospelých : )


2. The Secret Circle - rovnako ako VD ďalšia časť sa odvysiela až 5.1. (posledný diel bol poriadne napínavý a vynorilo sa množstvo otázok - dúfajme, že nový diel s názvom Darkness prinesie kopec odpovedí) 


3. Dexter -  začala som pozerať len nedávno, no strašne ma to chytilo. Veď komu by sa nepáčil vtipný, chytrý forenzný odborník na krv, ktorý sa v noci mení na masového vraha a tresce tých, pre ktorých dovtedy zákon neplatil a ostali nepotrestaní?Aj keď sa už vysiela 6. séria, ja som len na začiatku druhej. No cez Vianoce to určite dobehnem - nové epizódy VD, SC, Doctor Who a Game of Thrones sa tak skoro neobjavia.


Filmy
1.  Piráti z Karibiku 4 - tento film som si chcela pozrieť už od leta. Na Jacka Sparrowa som sa tešila a Johnny Depp nesklamal a morské panny boli tiež 'cool'. Aj tak som však mala pocit, že predchádzajúce časti boli lepšie.


2. Saxana a lexikon kouzel - milá detská rozprávka, aj keď sa pravdepodobne nestane takým hitom, akým bola pôvodná Saxana, určite má však niečo do seba

3. Jánošík - v podstate ma prekvapil, čakala som niečo oveľa horšie (napr. druhú Báthoričku ) :)

4. Donnie Darko - o tomto kultovom filme som toho počula strašne veľa, tak som sa nakoniec rozhodla, že si ho pozriem a urobím si vlastnú mienku. A výsledok? Tento film sa určite zaradí medzi moje obľúbené filmy. Vnútorná zmätenosť, koniec sveta a šesť metrový zajac Frank  - všetko dokopy vytvára tak zvláštnu atmosféru, akú som nezažila v žiadnom inom filme.


_____
Na teraz je to všetko. Knihy, ktorých je teda hojne doplním neskôr v samostatnom príspevku. 


2 komentáre:

  1. Jeeej Dani super si to zhrnula. Fakt... Mb

    OdpovedaťOdstrániť
  2. ďakujem; a hádaj čo dnes prišlo? Knižka Anna Dressed in Blood :)

    OdpovedaťOdstrániť

I do love reading your comments here so give me a shout. Thank you for reading my post!