Zoey42's bookshelf: read

Fools Die
Omerta
The Honey Badger
Africký príbeh lásky: Láska, život a slony
Platypus Police Squad: The Frog Who Croaked
The Honeymoon Cottage
Dead of Eve
The Book Thief
The Tourist
Charlieho malé tajomstvá
Death Ain't But A Word
The Hours
Labyrinth
Námestie svätej Alžbety
Vita
Za vyšným mlynom a iné prózy
Jonathan Livingston Seagull
Cancer Ward
Ako chutí moc
Vidím to, co vrah


Zoey42's favorite books »

streda 5. septembra 2012

Ako ma naštvala Slovenská pošta

V poslednom čase mi zo zahraničia prišlo dosť kníh a navyše som si objednala rôzne katalógy o vysokých školách (vo Veľkej Británii, nie žeby som sa tam chystala študovať, ale je super len tak si ich listovať a snívať o tom :) a s každou zásielkou mám čoraz horšie skúsenosti so Slovenskou poštou. Je priam neuveriteľné, že balík prežije cestu cez Atlantik, ale je poškodený na pošte. Dnes ma teda riadne vytočili (prípad 3).

PRÍPAD 1
Z Česka mi prišla dlho očakávaná zásielka a hneď som si ju teda išla na poštu vyzdvihnúť. Po podaní žltého papierika tete za oknom mi podala balík vo formáte A4, vo vnútri ktorého bola kniha s brožovanou väzbou. ALE! Balík bol špinavý (akoby zablatený), čo by nebolo až také strašné, keby na obálke nebol odtrhnutý roh. Asi 5cm polkruh, cez ktorý vytŕčala kniha (samozrejme celá pokrčená)!

PRÍPAD 2
Na zahraničnom blogu som vyhrala záložku do knihy a odznak. Keď som dnes otvorila schránku, list som tam síce našla, ale bol OTVORENÝ! A odznak samozrejme chýbal. Nemyslím si, že by chýbal už od začiatku, pretože v liste bol takýto prázdny mini-obal  :

Tak vám tu dám aspoň záložku (a všimnite si tiež krásne známky):

PRÍPAD 3
Často, keď mi prídu menšie knihy, vo formáte A5 a nie sú v kartóne, len v obálke s bublinovou fóliou, poštárka celú knihu zúrivo ''narve'' do schránky a zrejme ju vôbec nezaujíma, ako potom tá kniha vyzerá. Ak by nechala lístok, rada by som si po knihu na poštu zašla aj sama, ale ona zrejme nechce vláčiť knihy späť zo sídliska do mesta.
do takejto schránky mi poštárka dala 2 asi 150-stranové knihy formátu A5 (pričom schránka je hlboká asi tam  2cm)

PRÍPAD 4
Tento prípad sa stal zatiaľ iba raz, ale je určite úsmevný (najmä pre mňa, ak by bolo v liste niečo dôležité!!!). Keďze sa balíček nevošiel do schránky, poštárka mi v nej nechala takýto lístok:
(Ak by ste to nevedeli prečítať: '' p .XXX nechala som Vám poštu pod koberčekom'')

Akonáhle som si lístok prečítala, oblial ma studený pot a priam som vybehla k nášmu bytu. Našťastie balík bol ešte stále pod koberčekom! Ale veď bývam na prvom poschodí a kým som prišla o 4 poobede domov, bolo skôr zázrakom, že tam zásielka bola. A čo keby to bol certifikát FCE, na ktorý ešte stále čakám? V tom prípade by ma načisto ''porazilo'', keby som ho nedostala kvôli takejto chybe. A nabudúce keď si objednám 50€ zásielku z Martinusu, tiež mi nechajú balík pri dverách? A povedia, že nevedia, kde sa stala chyba?

A úplne najhoršie je to, že sa nemôžem sťažovať. List som predsa mohla otvoriť sama, odznak mi tam nemuseli vložiť, zásielka mohla by poškodená na pošte v Česku/USA....Najradšej by som zajtra nabehla na poštu a povedala im tam niečo škaredé :D

2 komentáre:

 1. Když už si necháváš posílat knížky, co takhle si pořídit větší schránku?
  Jako brigádnice na poště tohle vážně miluju. Někteří si nechávají každý měsíc posílat hromadu velkých katalogů, ale schránku mají opravdu miniaturní. A jak říkáš, pošťačka se s tím musí tahat celou pochůzku, a když se těch katalogů sejde více, tak je to pak sranda.
  Jinak teda dávat to pod koberec, no to bych si šla stěžovat. I s tím lístečkem. To bych si v životě nedovolila. Nebo mě fascinují, jak někteří pošťáci dávají doporučenou poštu sousedům.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Áno, to s doručenou poštou a susedmi tiež poznám :)
  Schránku máme však v strede radu ostatných schránok a pochybujem, že by si susedia takisto chceli dať prerobiť svoju schránku na väčšie boxy, takže mám asi smolu.
  Podľa mňa by sa mohol aj zmeniť systém tých lístočkov. Väčšina ľudí aj tak o tej desiatej nie je doma (práca, škola) a napriek tomu musia poštárky so sebou vlastne zbytočne nosiť balíky. A niekedy zase človek má dovolenku, čaká na balíček, a poštárka ani nezazvoní, len hodí lístoček...

  OdpovedaťOdstrániť

I do love reading your comments here so give me a shout. Thank you for reading my post!